Witryna internetowa poruszające problemy poligrafii...

Techniki cyfrowe w oparciu o druk 3D

jakie drogi rozwoju przyjmie druk 3D i jak ma się to do tradycyjnej poligrafii

Jak z technologią druk 3D oferować nieograniczoną gamę twórczych wyświetlaczy 3D dla reklamy, handlu detalicznego i aplikacji rozrywkowych…

Poniżej przedstawiamy wybrany zestaw materiałów filmowych przedstawiających zastosowanie druku 3d. Przyszłość reklamy, a co za tym idzie także poligrafii mieni się w kolorowych barwach, a możliwości ciągle rosną. Zapraszamy do oglądania. Drukowanie rzeźb, naczyń, siedzisk, a nawet mostów czy broni jest niezłą zabawą dla posiadaczy urządzeń do druku 3d. Na razie, ze względu na wysokie koszta produkcji, mało popularna technika ubarwienia nam życia rozwija się dając twórcom coraz większe pole do popisu. Bardzo duże zainteresowanie wzbudzają wszelkie prezentacje możliwości takiej technologii, pod dużym znakiem zapytania stoi tylko cena urządzeń oraz zasobników do druku. Niemniej jednak polecamy materiały filmowe i zachęcamy do innowacji środowiska reklamowego.
Należy pamiętać, iż materiał standardowo używany do druku 3D (Filament PLA lub ABS) jest niestety podatny na działanie wysokich temperatur i ulega odkształceniom już przy temperaturze rzędu 60 st. Celsjusza.
W celu bardziej szczegółowej analizy samego procesu druku oraz użytych materiałów gorąco polecamy artykuł Pana Krzysztofa Matusiewicza ze strony http://3dwpraktyce.pl.

Stały rozwój technologii 3D i technik drukarskich sprawia, iż nadążanie za codziennymi nowościami stało się nieodzowne dla rozwoju drukarni czy agencji reklamowej. Bycie na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie druku to obowiązek każdego właściciela drukarni i kadry zarządzającej. Póki co rynek maszyn 3D nie jest przesiąknięty, a firm świadczących tego typu usługi nie jest zbyt wiele. Ceny samych urządzeń raczej są bardzo zróżnicowane… Czy technika 3D uzyska wzięcie wśród Klientów i jakie będą jej wymagania? Gdzie możemy zastosować ten rodzaj druku? Czy reklama odkryje nowe możliwości stojące za tego typu rozwiązaniami? Na wszystkie te pytania możemy spodziewać się odpowiedzi w niedalekiej przyszłości.
Metody drukarskie wkrótce przejmą także technologię wykonywania wydruków 3D. Zapoznanie się z tego typu nadrukami i możliwościami produkcyjnymi stanowi niejako uzupełnienie do istniejącej poligrafii.