Witryna internetowa poruszające problemy poligrafii...

Polska premiera plotera Anapurna H2050i LED firmy AGFA

Agfa Graphics na targach RemaDays Warsaw 2017 prezentuje ploter Anapurna H2050i LED

Na jej niemal 100-metrowym stoisku (nr U25 w pawilonie F) zaprezentowany zostanie – po raz pierwszy w Polsce – innowacyjny, wszechstronny ploter wielkoformatowy Anapurna H2050i LED, wyposażony w energooszczędny system suszenia wydruków. Przez cały okres trwania wystawy będą na nim realizowane różnorodne aplikacje z wykorzystaniem mediów sztywnych i giętkich.

Do dyspozycji zwiedzających będą także przedstawiciele polskiego oddziału Agfa Graphics, reprezentujący oba kluczowe dla firmy segmenty rynkowe: wielkoformatowego druku inkjetowego oraz cyfrowego prepressu.

Targi RemaDays Warsaw

Targi RemaDays Warsaw wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń poligraficznych, w których Agfa Graphics bierze regularnie udział. W tym roku wystawa już po raz drugi będzie się odbywać w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Z myślą o zwiedzających firma zaplanowała prezentacje nowego hybrydowego plotera ze swojej oferty. Anapurna H2050i LED to przedstawiciel nowej generacji urządzeń belgijskiego producenta, bazujących na energooszczędnej technologii LED. Dedykowany do różnorodnych zastosowań zewnętrznych i zewnętrznych, zadrukowuje podłoża sztywne i giętkie o maksymalnej szerokości 2,05 m. Agfa Graphics, jako główną grupę docelową dla tego urządzenia, wymienia przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji systemów oznaczeń, drukarnie cyfrowe, punkty foto oraz średniej wielkości drukarnie sitodrukowe, poszukujące wydajnego i uniwersalnego rozwiązania do drukowania zarówno w trybie płaskim jak i „z roli na rolę”.

AGFA nie wstydzi sięnowego plotera Anapurna H2050i LED
Anapurna H2050i LED

Anapurna H2050i LED drukuje w sześciu kolorach z opcjonalną bielą, jest wyposażona w system automatycznego podawania podłoży sztywnych (ABF), który dodatkowo zwiększa wydajność systemu (w trybie draft sięgającą 104 m2/h). Za wysoką jakość i precyzję nanoszonego atramentu odpowiadają tu głowice Konica Minolta, które aplikują krople o wielkości zaledwie 12 pikolitrów (30 pl w przypadku bieli). Jedną z największych zalet plotera jest funkcja utwardzania/suszenia w technologii UV LED – urządzenie zostało wyposażone w chłodzone powietrzem promienniki LED o mocy 16 W/cm2, które minimalizują ilość zużywanej energii i zwiększają proekologiczność całego rozwiązania. Pozwala ona na stosowanie podłoży wrażliwych na wysokie temperatury (np. płyt piankowych, folii czy PCW), same promienniki oferują wyższą żywotność niż lampy rtęciowe (ponad 10 tys. h), a maszyna jest gotowa do użycia tuż po włączeniu (promienniki diodowe nie wymagają nagrzewania).

W przypadku mediów sztywnych Anapurna H2050i LED umożliwia zadrukowywanie materiałów o maksymalnej szerokości 2,05 m oraz długości do 3,2 m (przy wersji z czterema stołami). Przy podłożach giętkich ograniczeniem jest szerokość (2,05 m), długość zależy od masy i średnicy zwoju z materiałem. Ploter – podobnie jak wszystkie urządzenia wielkoformatowe Agfa Graphics – jest sterowany systemem workflow Asanti.

Opinie

Mówi Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics: „Cieszymy się z możliwości zaprezentowania na zbliżających się targach RemaDays Warsaw jednego z najnowszych rozwiązań z naszej oferty. Tym bardziej, że jest to udoskonalona wersja modelu Anapurna 2050i – jednego z najchętniej kupowanych ploterów z rodziny Anapurna. Polscy użytkownicy doceniają jego uniwersalność i innowacyjność, a wprowadzona tu w ubiegłym roku technologia UV LED z pewnością wpłynie na atrakcyjność tego rozwiązania w kontekście energooszczędności i proekologiczności. Anapurna H2050i LED to idealne rozwiązanie zarówno dla firm z segmentu Sign & Display, które świadczą usługi dla klientów zewnętrznych, jak też dla działów produkcyjnych przedsiębiorstw reprezentujących różne branże: szklarską, meblarską czy dekoracyjną. Podczas targów odbywać się na nim będą prezentacje uwzględniające różne podłoża drukowe. Mamy nadzieję, że spotkają się one z zainteresowaniem zwiedzających nasze stoisko”.

Wydajny ploter hybrydowy oparty na technologii UV LED
przeznaczony do najwyższej jakości druków wielkoformatowych
(do szerokości 2,05 m) do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych.

Głowice i atramenty

Targowa ekspozycja Agfa Graphics w dużej mierze będzie składać się elementów wykonanych z udziałem rozwiązań do druku wielkoformatowego. Na stoisku będą też obecne liczne próbki nietypowych produktów, jakie można zadrukowywać (także wykorzystując funkcję personalizacji) w produkowanych przez firmę ploterach inkjetowych oraz przy zastosowaniu dedykowanych atramentów UV.

drukowane na Anapurna H2050i LED - w tle
Wydruk na papierze w tle – fast food

Mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Agfa Graphics: „Nasza targowa oferta jest w tym roku skierowana głównie do firm zainteresowanych drukiem cyfrowym, ale odwiedzając nasze stoisko będzie można zasięgnąć informacji także na temat nowości z obszaru cyfrowego prepressu, jakie pojawiły się w ubiegłym roku w ofercie Agfa Graphics. Był to rok targów drupa, więc obfitował w wiele ciekawych premier, m.in. kolejną wersję systemu Apogee opatrzoną numerem 10, proekologiczną wywoływarkę Arkana czy też nowej generacji płyty termoczułe Energy Elite Eco. O tych, jak również pozostałych rozwiązaniach z naszej oferty będzie można porozmawiać z obecnymi na targach przedstawicielami handlowymi polskiego oddziału Agfa Graphics. Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszego stoiska na targach RemaDays Warsaw 2017”.

Artykuł pochodzi ze strony: www.agfa-polska.pl

Materiały sztywne dla Anapurna H2050i LED

 • Szerokość maksymalna 205 cm
  200 cm – zadruk bez marginesów
 • Długość maksymalna 3,2 m – 4 stoły (2 przednie & 2 tylne)
 • Format minimalny A2, poziomo
 • Grubość
  minimalna: 1 mm
  maksymalna: 45 mm
 • Gramatura maksymalna 10 kg/m² na pasie transportowym

Materiały giętkie

 • Szerokość maksymalna 205 cm
 • Długość maksymalna ograniczona masą i średnicą zewnętrzną roli
 • Grubość minimalna 0,2 mm
 • Ciężar roli maksymalnie 50 kg
 • Maksymalna średnica roli średnica gilzy 3”, średnica zewnętrzna roli do 36 cm
 • Drukowanie bez marginesów 200 cm
drukowane na Anapurrna H2050i LED (wydruk klejony do drewna)
wydruk przyklejony do drewna

Głowice i atramenty

 • Głowice
  6 głowic Konica-Minolta KM1024i: 1024 dysze/głowicę z kroplą 12 pl (kolory)
  2 głowice Konica-Minolta KM1024i: 30 pl (biel)
 • Atramenty CMYKLcLm + biel

Wymiary i masa

 • Wymiary urządzenia (W x S x D) 169 x 458 x 154 cm
 • Masa 1800 kg

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz